Главная >> Статьи >> Книги >> Виноград на пристiннiй шпалерi >> Будова і розвиток виноградної лози

СТОВБУР - Будова і розвиток виноградної лози

Оглавление
Будова і розвиток виноградної лози
КОРІННЯ
СТОВБУР
ЛІТНІ ПАГОНИ, ВІЧКА
ЛИСТЯ
КВІТКИ

СТОВБУР

Стовбур виноградної лози, яка має центральний корінь, розвивається з цього кореня, а стовбур щепленого винограду утворюється укорінюванням молодого пагона щепи. Висота стовбура залежить від способу вирощування. Бокові органи, які відростають від стовбура і яким не менш ніж З роки, називають рукавами. їхня зовнішня форма залежить також від способу вирощування. Рукава можуть бути довгими або короткими, а при вирощуванні на шпалерах вони майже завжди довгі. Стовбур разом з рукавами утворює так зване «старе дерево», яке, так само як і старе коріння, має велике значення для росту і плодоношення, бо здатне нагромаджувати поживні речовини і в разі потреби віддавати їх.

Рис. 2. Виноградне дерево:
1 — однорічне;
2 — дворічне; 3 — трирічне і багаторічне дерева.

Виноградне дерево

Дворічні органи, що відростають від старого дерева, називають дворічним деревом, а однорічні — однорічним деревом (рис. 2). Із бруньок однорічного дерева виростають пагони, які називають літніми. Дворічне дерево обрізують здебільшого дуже коротко. На ньому розташоване однорічн-: дерево, якому належить особлива роль в культурі винограду. Як виняток, однорічн; дерево може відростати безпосередньо і на старому дереві. Це буває або після сильного морозу взимку, або після ушкодження лози шкідниками, або після занадто короткого обрізування. Тоді оживають бруньки старого дерева і з них розвиваються пагони. Але важливо знати, що, як правило, тільки однорічне дерево, що виросло з дворічного, плодоносить, в той час як однорічне дерево, яке виросло безпосередньо на старому дереві, у більшості випадків безплідне. На цю особливість треба обов'язково зважати при обрізуванні плодоносного дерева.
Утворення і визрівання однорічного дерева має вирішальне значення для розвитку плодоносних пагонів. Однорічне дерево, яке добре визріло, здорове. Воно морозостійке, вічка в нього добре розвинені. Недозріле однорічне дерево, навпаки, слабке, неморозостійке, вічка у нього недорозвинені. 
< Значення шпалерного виноградарства   ВИБІР ДІЛЯНКИ >
Искать по сайту:
или внутренним поиском:

Translator

Наверх