Главная >> Статьи >> Книги >> Виноград на пристiннiй шпалерi >> Будова і розвиток виноградної лози

ЛИСТЯ - Будова і розвиток виноградної лози

Оглавление
Будова і розвиток виноградної лози
КОРІННЯ
СТОВБУР
ЛІТНІ ПАГОНИ, ВІЧКА
ЛИСТЯ
КВІТКИ

ЛИСТЯ

Листя винограду велике і широке. Окремі сорти винограду за формою листка помітно відрізняються від інших. Серед листків винограду трапляються три- і п'яти-дольні. Листки різняться також величиною, конфігурацією, опушенням і кольором.
Листя для живлення виноградної лози має таке ж велике значення, як і коріння. Якщо за допомогою коріння рослина бере з грунту воду і поживні речовини, то за допомогою листя і за участю сонячного світла вона виділяючи кисень, перетворює воду і вуглекислий газ повітря в цукор і крохмаль.
Чим більше і довше листя освітлюється сонячним світлом, тим більше цукру утворює рослина. Цей процес називають асиміляцією (асимілювати — це уподібнювати, засвоювати), а утворені речовини — асимілятами. Асиміляти мають велике значення для живлення, будови і плодоношення виноградної лози. Від них великою мірою залежить зрілість дерева і ягід. Чим більше асимілятів у лозі, тим більш зрілою й здоровішою є вона і тим солодшим і смачнішим є сам виноград. Якщо ріст рослини уповільнюється, асиміляти нагромаджуються в насінні, у старому дереві і в корінні і в разі потреби знову стимулюють життєдіяльність рослини. 
< Значення шпалерного виноградарства   ВИБІР ДІЛЯНКИ >
Искать по сайту:
или внутренним поиском:

Translator

Наверх