Краснуха, Сіра гниль - ГРИБНІ ЗАХВОРЮВАННЯ

Оглавление
оїдіум
пероноспороз
Краснуха, Сіра гниль
Бактеріальний рак

Краснуха
(Pseudopeziza tracheiphila Mьll.-Thur.)
Прояви захворювання на цю грибну хворобу такі ж, як і при захворюванні на несправжню борошнисту росу (пероноспо-ру). Ушкодження, як правило, настає незабаром після розпускання бруньок. Причому першим починає хворіти листя, що росте найнижче. На ньому виникають клиноподібні, часто обмежені прожилками плями, які пізніше набувають у сортів білого винограду жовтувато-коричневого, а в сортів синього винограду, наприклад Синього Португальського,— червоного забарвлення і відмирають. Боротьба проти захворювання ведеться тими ж засобами, що й боротьба з пероноспорою, з тією лише різницею, що починати її треба відразу ж після з'явлення перших листочків.


Сіра гниль (Botrytis cinerea Pers.)
Це грибне захворювання ушкоджує спочатку неспілі, надгризені виноградною гусінню (виноградним вертуном другого покоління) ягоди. Пізніше гриб переходить також на більш-менш спілі і дещо попсовані ягоди, які стають коричневими і починають гнисти. У вологу погоду ушкоджені грона вкриваються густим сірим нальотом і гинуть (табл. 8). Пошкоджуються також і плодоніжки, вони стають крихкими і легко ламаються.
У прохолодну і вологу погоду гриб переходить і на листя. Боротися з ним важко. Рекомендується з метою профілактики захворювання на цей гриб знешкоджувати гусінь, а в пору дозрівання ягід боротися з осами, щоб запобігти обгризуванню ягід і утруднити цим самим ураження їх грибом.
Профілактичний ефект має й уникнення перенасиченості грунту азотом, бо вона сприяє утворенню гнилі.
Після правильно проведених зелених операцій на шпалерному винограді рослина добре освітлюється і провітрюється. Тоді і ягоди після опадів швидше обсихають. Такий профілактичний стан треба підтримувати і наступними зеленими операціями.
Спеціального ефективного засобу для боротьби з цим грибом ще немає. Як завершальний запобіжний засіб може бути рекомендоване обприскування розчином купралу 45 (0,5%). 
< БОРОТЬБА З ХВОРОБАМИ І ШКІДНИКАМИ   Комахи-шкідники >
Искать по сайту:
или внутренним поиском:

Translator

Наверх