Бактеріальний рак - ГРИБНІ ЗАХВОРЮВАННЯ

Оглавление
оїдіум
пероноспороз
Краснуха, Сіра гниль
Бактеріальний рак

БАКТЕРІАЛЬНІ ЗАХВОРЮВАННЯ

Бактеріальний рак
Це захворювання проявляється в тому, що особливо після морозних зим на стовбурі і рукавах виноградної лози, вирощуваної на важких, мокрих і перенасичених азотом грунтах, виникають ракоподібні коричневі нарости, які призводять до відмирання уражених ними органів, а то й усієї лози.
Збудником хвороби є бактерія, яка живе у грунті (Pseudomonas tumefaciens Sm.. et Towns.) і викликає також зоб корін-плодових дерев. Згодом нарости розкладаються і бактерії знову потрапляють у грунт. Потім вони крізь рани, насамперед крізь тріщини від морозу, проникають у деревину лози.
Для боротьби з бактеріальними захворюваннями нарости зрізують, а місця зрізу покривають деревною смолою (деревним дьогтем). Оскільки бактерії можуть передаватися через ніж або ножиці, якими зрізували нарости, то ці знаряддя після обрізування дезинфікують, наприклад розчином сулеми.
Якщо під хворою ділянкою знаходиться здоровий пагін, то стовбур чи рукав обрізують по цей здоровий пагін і далі формують уже його. Хворе дерево виносять із саду і спалюють. 
< БОРОТЬБА З ХВОРОБАМИ І ШКІДНИКАМИ   Комахи-шкідники >
Искать по сайту:
или внутренним поиском:

Translator

Наверх