Главная >> Статьи >> Книги >> Виноград на пристiннiй шпалерi >> САДІННЯ ШПАЛЕРНОГО ВИНОГРАДУ

ПІДГОТОВКА ГРУНТУ - САДІННЯ ШПАЛЕРНОГО ВИНОГРАДУ

Оглавление
САДИВНИЙ МАТЕРІАЛ
ВІДСТАНЬ ПРИ САДІННІ ВИНОГРАДУ
ПОРА САДІННЯ
ПІДГОТОВКА ГРУНТУ
САДІННЯ

ПІДГОТОВКА ГРУНТУ

У виноградарстві прийнято перед закладанням нового виноградинка глибоко (до 1 м) спушувати землю лопатою чи спеціальним плугом. Але при садінні шпалерного винограду часто не вдаються до глибокого розпушування всієї ділянки, пронизаної корінням винограду попереднього виноградинка. Для розвитку молодої лози шпалерного винограду для посадки досить глибоко розпушеного широкого рівчака. Цього рівчака досить для того, щоб коріння посадженої лози через деякий час могло проникнути на великі відстані і брати звідти поживні речовини.
Для посадки однієї лози викопують яму (рівчак) 1,5 м завширшки і завдовжки і глибиною 70 см. Для посадки кількох рослин вздовж стіни будинку, вздовж муру тощо викопують довгий рівчак, ширина якого теж має бути 1,5 м, а глибина 70 см.
Обробляють глибоко (до 1 м) землю під нову посадку восени або взимку з тим, щоб грунт до садіння навесні осів і в ньому нагромадилась волога.
При великих морозах не треба глибоко розпушувати грунт, бо замерзлі грудки навесні повільно танутимуть І охолоджуватимуть землю. Треба обробляти (виймати) грунт до глибини 50 см і дно розпушувати лопатою чи сапою.
Заповнюючи канави (ями) знову землею, важливо додавати до неї компост, торф'яний мул, багатий на перегній верхній шар грунту із саду. Важкі грунти поліпшуємо, додаючи до них будівельне сміття, пісок чи фекалії. А до легких грунтів додаємо глину, компост, чорний вологий торф чи торф'яний мул.
Додавати гній у глибші шари грунту не рекомендується, бо він там перетвориться на торф і не тільки не принесе користі, а навіть стане шкідливим. Корисне удобрення томасшлаком. Томасшлак рівномірно розподіляють по дну ями (рівчака). Заповнюючи яму (рівчак) землею, томасшлак рівномірно розсипають також і вище, аж до середини викопаної ями, з розрахунку 2,5— З кг томасшлаку на 10 м2 площі. Вапно вносять лише на дуже кислих грунтах. Якщо склад грунту невідомий, рекомендується перед підготовкою до садіння винограду, тобто перед копанням, зробити аналіз грунту.
На вимощених камінням подвір'ях і на вулицях, якщо є така можливість, також глибоко скопують землю під виноград. Для цього спочатку знімають покриття, потім викопують яму (рівчак), знову засипають її і вимощують, залишаючи непокритим достатньо велике місце для садіння. 
< СОРТИ СТОЛОВОГО ВИНОГРАДУ   ВИРОЩУВАННЯ І ДОГЛЯД У ПЕРШІ РОКИ >
Искать по сайту:
или внутренним поиском:

Translator

Наверх