Главная >> Статьи >> Книги >> Виноград на пристiннiй шпалерi >> САДІННЯ ШПАЛЕРНОГО ВИНОГРАДУ

САДІННЯ - САДІННЯ ШПАЛЕРНОГО ВИНОГРАДУ

Оглавление
САДИВНИЙ МАТЕРІАЛ
ВІДСТАНЬ ПРИ САДІННІ ВИНОГРАДУ
ПОРА САДІННЯ
ПІДГОТОВКА ГРУНТУ
САДІННЯ

САДІННЯ

Успішне садіння значною мірою залежить від дбайливості і вміння поводитися з лозою перед садінням, під час, а також і після садіння. Особливо важливо оберігати виноград від засухи. Після того як саджанці взято з розсадника чи місць схову, де вони зберігаються протягом зими, їх до посадки тримають у затемненому місці у вологих мішках чи в ящиках, заповнених вологим торфом.
Для садіння щепленої лози викопують ямку глибиною 40 см з таким розрахунком, щоб лозі в ній було достатньо місця. Виноград для вирощування на пристінній шпалері садять, відступаючи від стіни на 20 см і з деяким нахилом. На тій же відстані і з таким же нахилом висаджують лозу біля мурів і огорож.
Для прикріплювання майбутніх пагонів біля саджанця вкопують опору 1,5 м заввишки.
Ямку, де має бути посаджено лозу, засипають землею з компостом чи землею із саду, змішаною з вологим торф'яним мулом, так щоб утворилася маленька подушка (рис. 10, а). Ні в якому разі не слід додавати у землю твердого і рідкого гною, мінеральних добрив, бо можна обпекти коріння і посаджена лоза не прийметься.


садіння щепи садіння щепи
а                        д
Рис. 10. Садіння щепи:
а— яма, де має бути посадженащепа, б — садіння щепи;
1 — підщепа;
(дно заповнене компостом); 2 — місце щеплення;
З— прищеплена лоза;
в— щепа після садіння
(виступ щепи
покритий піспом).

Перед садінням корінці винограду обрізують (укорочують) гострим ножем. Причому нижні корінці обрізують приблизно до 10 см, а бокові ще коротше. Пагін також обрізують і з кількох вічок залишають лише одне.
Висаджуючи щепи, треба стежити за тим, щоб місце прищеплення на ширину двох пальців виступало над поверхнею землі. Це конче потрібно для того, щоб прищеплена культурна лоза не пустила коріння, адже саме коріння культурної лози схильне до захворювання філоксерою.
Під час садіння коріння саджанця рівномірно розміщують по подушці і ямку наполовину засипають такою самою чи іншою доброю землею. Потім землю у ямці дещо ущільнюють, а ямку наповнюють водою, щоб грунт добре зволожився і щоб земля добре проникла між коріння (рис. 10, б). Після того, як земля ввібрала воду, ямку засипають і землю розрівнюють так, щоб місце щеплення було над поверхнею.
Для захисту прищепленого пагона від спеки і висихання його покривають піском чи торф'яним мулом, перемішаним із землею. Це легке покриття молодий пагін проб'є з часом без особливого зусилля (рис. 10, в).
Саджанці нещепленого винограду з корінням, що не «обросло» землею, садять так само, як і щеплені саджанці, тобто так, щоб над поверхнею виступало тільки одне вічко, яке вкривають землею.
Саджанці, вирощені в горщечках, опускають у викопану ямку (рівчак) так, що горщечок ховається в ямі десь за 15 см від поверхні землі. Далі саджанці виймають з горщечків і обережно, щоб не струсити землю, якою «обросло» коріння, висаджують у потрібному місці. Перед садінням коріння разом із землею треба добре зволожити.

Щеплені саджанці, що вирощувалися у горщечках, треба садити на таку глибину, щоб місце щеплення виступало на ширину двох пальців над поверхнею землі. Якщо ж виноград у горщечках садять після вегетації, то молодий зелений пагін не треба обрізувати, а слід підв'язати його до опори.
Для захисту від зайців і кролів, від дрібної худоби і птиці добре використовувати металеві чи капронові сітки; годяться і дерев'яні плетені решітки, які можна виготовити самому.
Місце садіння, яке має бути якомога більшим, після садіння вкривають компостом чи перегноєм. Так само вкривають і лунку для поливання.

Метки: посадка |


 
< СОРТИ СТОЛОВОГО ВИНОГРАДУ   ВИРОЩУВАННЯ І ДОГЛЯД У ПЕРШІ РОКИ >
Искать по сайту:
или внутренним поиском:

Translator

Наверх