Содержание материала

ВЛАСТИВОСТІ І ВИМОГИ НАЙВАЖЛИВІШИХ СОРТІВ

РАННІ СОРТИ
(ПЕРІОД ДОЗРІВАННЯ СЕРЕДИНА СЕРПНЯ — СЕРЕДИНА ВЕРЕСНЯ)

Ранній Малінгр
Дуже ранній і урожайний сорт. Його особлива цінність полягає в тому, що він придатний для вирощування за межами суто виноградарських районів, в яких немає потреби розводити цей сорт, оскільки з огляду на кліматичні умови тут добре ростуть інші, цінніші сорти. Гроно винограду сорту Ранній Малінгр середнє за величиною. Овальні, жовті, солодкі, але мало ароматні ягоди сидять на ньому не зовсім щільно. Середній за силою росту, цей сорт потребує того, щоб його коротко обрізували. Тому він дуже придатний для малих форм і вирощування на невеликих ділянках. Дерево його добре визріває і досить морозостійке (табл. 2).

Перран
Дуже ранній і урожайний сорт. Грона у нього нещільні, середні за величиною, трапляються й великі. Ягоди видовжені, жовто-білі і дуже солодкі. Росте швидко, тому потребує середнього або довгого обрізування. Краще розвивається на легких і піщаних грунтах, на яких ягоди дозрівають навіть раніше за Малінгр.

Перлина Ксаби
Порівняно мало відомий, середній за врожайністю, ранній сорт угорського винограду. Грона у нього малі, бувають і середні. Ягоди жовтуваті з тонким мускатним присмаком. Сила росту — середня. Треба проводити довге обрізування. Чутливий до приморозків пізньої осені, тому треба вирощувати у захищених, теплих місцях. Розводиться тільки у районах з кліматом, придатним для виноградарства.

Виноград королеви Магдалини
Культурний, ранній і урожайний сорт винограду. На середньому за величиною і довгастому гроні ростуть круглуваті, зелено-жовті, солодкі ягоди. Росте швидко. Високоврожайний при довгому і короткому обрізуванні. Чутливий до вологої, холодної погоди і пізніх морозів. Тому треба вирощувати у захищених, теплих місцях. Дерево часто погано дозріває, а тому не завжди морозостійке (табл. 2).

Жовтий шовковий (Ранній Лейпцігський)
Ранній, урожайний сорт, відомий під багатьма назвами. Грона його середні за величиною і великі, довгасті, дещо негнило-стійкі. Ягоди — жовто-зелені, овальні, солодкі і соковиті. Швидко росте, потребує довгого обрізування. Особливо придатний для вирощування на великих площах (стінах).

Зелений шовковий
Ранній і врожайний сорт. Грона його середні і великі, ягоди зелені і жовтувато-зелені, приємні на смак. Росте швидко, тому потребує довгого обрізування.

Переможець
Порівняно новий, ранній сорт, що має цінні властивості. Гроно середнє за величиною, ягоди круглуваті, червоно-коричневого кольору, солодкі, з явно вираженим мускатним присмаком. Середній за силою росту, цей сорт дуже рясно плодоносить і при короткому, і при довгому обрізуванні. Удуже теплих місцях вирощування страждає від птахів і ос. У районах виноградарства використовують для виготовлення соку.

Королева виноградників
Цей сорт призначений переважно для вирощування у районах з кліматом, придатним для виноробства. Тут він розвиває великі і дуже великі нещільні грона з жовтуватими ягодами, у яких мускатний присмак. Росте середніми темпами і швидко. Підлягає посередньому обрізуванню. Під час збирання врожаю можна обрізувати і коротше.

Ранній Синій Бургундський
Дуже ранній сорт з малими синіми і щільними гронами. Ягоди малі, круглуваті, солодкі, з тонкою шкіркою, покритою темно-синім восковим нальотом. Середній за силою росту, підлягає короткому обрізуванню, тому придатний для вирощування в низовинних місцевостях і на вузьких площах. Дерево добре визріває, морозостійке. Тому цей сорт можна культивувати там, де інші недостатньо достигають.

Ранній Синій Угорський
Ранній сорт з більшими гронами і ягодами, ніж у сорту Ранній Синій Бургундський. Росте швидко, обрізувати треба коротко. Можна розводити також і в районах з не зовсім сприятливим для виноградарства кліматом.