Після обрізування всі довгі плодоносні пагони згинають і підв'язують. Мета згинання полягає в тому, щоб, як уже зазначалося, досягти рівномірного розвитку з вічок зелених пагонів і, як результат цього — більш високого врожаю. Щоб плодоносне дерево не ламалось при згинанні, його треба дещо покручувати. У сиру погоду це вдається краще, ніж у суху. Згинати плодоносне дерево треба по можливості над місцем обрізування дерева, що відплодоносило, а не вбік від нього, бо інакше пагін легко ламається.

Плодоносне дерево та інші довгі пагони, наприклад пагін подовження, підв'язують вербовими прутиками, шпагатом, мотузкою чи ликом. Особливо придатним для підв'язування є залізний дріт, покритий штучним матеріалом. Він зручний у роботі, не ржавіє і тому його можна використовувати кілька років підряд.
Стовбур і багаторічні гілки винограду міцно підв'язують до дерев'яних рейок шпалери, щоб надати лозі необхідної стійкості. Підв'язуючи молодий, недавно посаджений виноград, треба стежити за тим, щоб штамбики і рукави його були підв'язані до рейок рівно. Це надзвичайно важливо для лози, якій має бути надано певної форми. Всілякі викривлення, що з'явилися внаслідок недогляду, у перші роки вирощування, згодом негативно відіб'ються на формуванні винограду і утруднюватимуть рівномірний розподіл плодоносного дерева та літніх пагонів.
Не можна також допускати, щоб гілля винограду обвивало рейки. Це утруднюватиме відокремлення в разі потреби лози від шпалери. Необхідно також своєчасно дещо вивільняти, попускати стовбур і рукави у місцях зв'язування.