Главная >> Статьи >> Книги >> Виноград на пристiннiй шпалерi >> УДОБРЕННЯ І ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ГРУНТУ ГУМУСОМ

ДІЯ ПОЖИВНИХ РЕЧОВИН - УДОБРЕННЯ І ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ГРУНТУ ГУМУСОМ

Оглавление
МЕТА УДОБРЕННЯ
ДІЯ ПОЖИВНИХ РЕЧОВИН

ДІЯ ПОЖИВНИХ РЕЧОВИН

Азот впливає на розвиток пагонів, листя і ягід. Надлишок азоту призводить до надзвичайно буйного росту лози, поганого визрівання дерева, збільшує його чутливість до морозу, зумовлює негнилостійкість ягід.
Фосфор сприяє утворенню пагонів, визріванню дерева і підвищенню його плодоносності.
Калій дуже важливий для лози. Його роль в асимілятивній діяльності рослини, в утворенні цукру і розвитку ягід дуже значна. Вміст його в достатній кількості гарантує розвиток виноградної лози, її морозостійкість і сухостійкість.
Магній, так само як і калій, необхідний для процесу асиміляції; його містить зелене листя рослин.
Кальцій знешкоджує у рослині шкідливі кислоти, вступаючи з ними у реакцію. Потреба лози в кальції як у поживній речовині порівняно незначна. Набагато більше значення має він для поліпшення властивостей грунтів. Надлишок кальцію призводить до нестачі заліза у рослині і, як результат цього, до жовтяниці, чи хлорозу, виноградної лози.
Інші поживні речовини також виконують свої певні функції в будові і розвитку лози. Дія мікроелементів на виноградну лозу, за винятком бору, ще до кінця не вивчена.
Ґрунтова вода — це не тільки поживна речовина для виноградної лози. її роль насамперед полягає в тому, щоб бути розчинником для інших поживних речовин, бути засобом постачання цих речовин до всіх органів рослини.

Метки: питание |


 
< ОБРОБІТОК І ПОКРИТТЯ ГРУНТУ   ВИДИ ДОБРИВ >
Искать по сайту:
или внутренним поиском:

Translator

Наверх