Захворювання ягід на цю хворобу нерідко спостерігається на виноградниках, але масового характеру воно набирає на невеликих ділянках. Градобій, сонячні опіки, ураження ягід мільдью й іншими хворобами полегшують проникання збудника білої гнилі — грибка Коніотірій у тканини ягід і гребенів. Зараження починається з гребеня або плодоніжки і потім переходить на ягоди. На відміну від чорної гнилі при цій хворобі уражуються не окремі ягоди, а одразу все гроно або ж більша частина ягід на ньому. Уражені ягоди стають в'ялими, забарвлюються у червонобілий колір, зморщуються і зсихаються. При високій відносній вологості повітря на уражених ягодах можна спостерігати плодоношення грибка у вигляді бруднобілих крапок. Особливо сильно уражуються сорти: Рислінг рейнський, Аліготе, Плавай, Алімшак, Зейбель № 1. Менш схильні до хвороби сорти Португізер, Каберне-Совіньйон. Відносно стійкий сорт Шасла біла.
Значної шкоди це захворювання завдає маточникам підщепних лоз, спричиняючи утворення на лозі кільцеподібних плям, покритих білястими пікнідами — плодоношенням гриба. Плями оточені чорним блискучим обідком; на уражених місцях кора звичайно розщеплюється і внаслідок перегородження низхідної течії вище від ураженого місця утворюються напливи продуктів асиміляції.
Мал. 14.
Біла гниль на підщепній лозі.
Як ягоди, так і лоза звичайно уражуються Цією хворобою в липні при високій температурі і підвищеній відносній вологості повітря. Сприятливі умови розвитку хвороби створюються в місцях, де лоза лежить на землі і особливо де її перев'язують у рядах. У цих місцях в результаті скупченості зелених пагонів та листя навіть у суху погоду створюється висока відносна вологість повітря.
Заходи боротьби. Знищення хворих грон і лози, обробка ґрунту в рядах та міжряддях, провітрювання грон підв'язуванням їх до шпалер та тичин, своєчасна боротьба проти мільдью. Якщо випав град, треба, запобігаючи захворюванню, негайно провести обприскування 4-процентною бордоською рідиною. Таке ж оприскування провадять, коли буде виявлено помітне ураження ягід білою гниллю.
Маточники підщепних лоз слід культивувати на підпорах; при культивуванні врозстил не можна допускати скупченого зв'язування зелених пагонів.