оїдіум - ГРИБНІ ЗАХВОРЮВАННЯ

Оглавление
оїдіум
пероноспороз
Краснуха, Сіра гниль
Бактеріальний рак
Справжня борошниста роса, або оїдіум

Справжня борошниста роса — найбільш поширене захворювання шпалерного винограду. Щорічно вона завдає великої шкоди, знищуючи цінні фрукти. Збудник хвороби (Uncinula necator [Schwein] Burr = OidiumTuckeriBerk.) покриває вже перед цвітінням листя, пагони і суцвіття білувато-сірим, борошнистим нальотом. Звідси і назва — справжня борошниста роса. Цей наліт являє собою сплетіння міцелію, присоски (гаусторії) якого висмоктують і призводять до загибелі клітини.
На ушкоджених оїдіумом суцвіттях виноградних лоз перестають рости молодші ягоди, а старші тріскаються так, що видно насіння (рис. 28). Ягоди також висихають або гниють. Міцелій грибка перезимовує у бруньці.
Оїдіум знешкоджують, обпилюючи лозу дуже дрібним порошком сірки. Обпилювання здійснюють рівномірно по всій лозі ручним обпилювачем або за допомогою торбинки з марлі, прив'язаної до палки і наповненої порошком сірки. У велику спеку, щоб не попекти рослину, обпилювання сіркою не провадять.
З метою профілактики цього захворювання лозу обпилюють до і після цвітіння. Причому вирішальним для успіху справи є своєчасний початок проведення профілактичних заходів. Вперше треба обпилювати сіркою перед цвітінням, відразу ж після того, як помічені перші, хай і незначні, ураження грибом. Потім обпилюють відразу після цвітіння, через два тижні обпилювання обов'язково повторюють.
У несприятливу погоду і на ділянках, де часто трапляється захворювання на оїдіум, рекомендується обпилювання сіркою проводити раз на два тижні і припинити його незадовго перед тим, як ягоди мають пом'якшати. Це дає змогу вберегти виноградну лозу від захворювання і виростити багаті врожаї.


оїдіум
Рис. 28.
Справжня
борошниста роса,
або оїдіум
(листя вкрите
білувато-сірим
нальотом, ягоди потріскані).
Рис. 29.
Несправжня
борошниста роса,
або пероноспороз
(ягоди
і внутрішній
бік листя вкриті білим грибним нальотом, на зовнішньому боці — жовтувато-прозорі, так звані масляні, плями).


Для боротьби із справжньою борошнистою росою лозу можна також обприскувати розчином сірки. З цією метою і для профілактики захворювання на оїдіум обприскування, як і обпилювання, провадять до і після цвітіння або відразу ж після виявлення захворювання. Як і обпилювання, обприскування треба регулярно повторювати. 
< БОРОТЬБА З ХВОРОБАМИ І ШКІДНИКАМИ   Комахи-шкідники >
Искать по сайту:
или внутренним поиском:

Translator

Наверх