Главная >> Статьи >> Книги >> Разное >> Як захистити виноград від шкідників та хвороб

Чорна гниль - Як захистити виноград від шкідників та хвороб

Оглавление
Як захистити виноград від шкідників та хвороб
Філоксера
Хрущі
Кримський скосар
Листокрутки
Павутинний кліщик
Виноградний коростяний кліщик
Мільдью
Оїдіум
Чорна гниль
Біла гниль
Сіра гниль ягід
Плямистий некроз
Хлороз і коротковузлість
Вірусні захворювання виноградної лози
Бактеріальний рак

Ця хвороба уражує ягоди задовго до їх достигання. На зелених ягодах утворюються маленькі вдавлені плямочки буруватого кольору. Поступово вони збільшуються, забарвлюючись у синій або фіолетовий колір, і кінець кінцем поширюються по всій ягоді. Уражені ягоди м'якшають, зсихаються І чорніють. Ураження переходить на плодоніжку і сусідні ягоди. Засохлі ягоди опадають разом з плодоніжками. У жарку й вогку погоду хвороба поширюється, спричиняючи масове гниття врожаю.
На уражених ягодах виникають спочатку бруднобілі, потім чорніючі горбики — плодоношення грибка Гінгнардія, який спричиняє чорну гниль. Ягоди стають шершавими на зразок шагрені. При сухій погоді розвиток хвороби затримується, ураження на ягодах залишається у вигляді окремих плям і далі не поширюється. Решта ягід може розвиватись і нормально достигнути.
На листі і зелених пагонах грибок спричиняє утворення яснокоричневих плям, оточених темною каймою.

Заходи боротьби. Боротьба з цією хворобою полягає в знищенні зимуючого грибка та в обприскуванні виноградників бордоською рідиною. На європейських сортах винограду обприскування проти мільдью е одночасно і заходом проти чорної гнилі.
У разі виникнення хвороби на гібридах прямих утворювачах та ізабельних сортах, які не обробляються проти мільдью, треба також застосовувати обприскування 1-процентною бордоською "рідиною до цвітіння, після цвітіння і через 2 тижні після другого обприскування.
З гібридів прямих утворювачів чорною гниллю особливо уражується сорт Зейбель № 1. 
< Закладка промышленного виноградника в Приазовской агроэкологической зоне   Виноград - Достижения селекции плодовых культур и винограда >
Искать по сайту:
или внутренним поиском:

Translator

Наверх