Содержание материала

Ця хвороба уражує ягоди задовго до їх достигання. На зелених ягодах утворюються маленькі вдавлені плямочки буруватого кольору. Поступово вони збільшуються, забарвлюючись у синій або фіолетовий колір, і кінець кінцем поширюються по всій ягоді. Уражені ягоди м'якшають, зсихаються І чорніють. Ураження переходить на плодоніжку і сусідні ягоди. Засохлі ягоди опадають разом з плодоніжками. У жарку й вогку погоду хвороба поширюється, спричиняючи масове гниття врожаю.
На уражених ягодах виникають спочатку бруднобілі, потім чорніючі горбики — плодоношення грибка Гінгнардія, який спричиняє чорну гниль. Ягоди стають шершавими на зразок шагрені. При сухій погоді розвиток хвороби затримується, ураження на ягодах залишається у вигляді окремих плям і далі не поширюється. Решта ягід може розвиватись і нормально достигнути.
На листі і зелених пагонах грибок спричиняє утворення яснокоричневих плям, оточених темною каймою.

Заходи боротьби. Боротьба з цією хворобою полягає в знищенні зимуючого грибка та в обприскуванні виноградників бордоською рідиною. На європейських сортах винограду обприскування проти мільдью е одночасно і заходом проти чорної гнилі.
У разі виникнення хвороби на гібридах прямих утворювачах та ізабельних сортах, які не обробляються проти мільдью, треба також застосовувати обприскування 1-процентною бордоською "рідиною до цвітіння, після цвітіння і через 2 тижні після другого обприскування.
З гібридів прямих утворювачів чорною гниллю особливо уражується сорт Зейбель № 1.