Главная >> Статьи >> Книги >> Разное >> Як захистити виноград від шкідників та хвороб

Біла гниль - Як захистити виноград від шкідників та хвороб

Оглавление
Як захистити виноград від шкідників та хвороб
Філоксера
Хрущі
Кримський скосар
Листокрутки
Павутинний кліщик
Виноградний коростяний кліщик
Мільдью
Оїдіум
Чорна гниль
Біла гниль
Сіра гниль ягід
Плямистий некроз
Хлороз і коротковузлість
Вірусні захворювання виноградної лози
Бактеріальний рак

Захворювання ягід на цю хворобу нерідко спостерігається на виноградниках, але масового характеру воно набирає на невеликих ділянках. Градобій, сонячні опіки, ураження ягід мільдью й іншими хворобами полегшують проникання збудника білої гнилі — грибка Коніотірій у тканини ягід і гребенів. Зараження починається з гребеня або плодоніжки і потім переходить на ягоди. На відміну від чорної гнилі при цій хворобі уражуються не окремі ягоди, а одразу все гроно або ж більша частина ягід на ньому. Уражені ягоди стають в'ялими, забарвлюються у червонобілий колір, зморщуються і зсихаються. При високій відносній вологості повітря на уражених ягодах можна спостерігати плодоношення грибка у вигляді бруднобілих крапок. Особливо сильно уражуються сорти: Рислінг рейнський, Аліготе, Плавай, Алімшак, Зейбель № 1. Менш схильні до хвороби сорти Португізер, Каберне-Совіньйон. Відносно стійкий сорт Шасла біла.
Значної шкоди це захворювання завдає маточникам підщепних лоз, спричиняючи утворення на лозі кільцеподібних плям, покритих білястими пікнідами — плодоношенням гриба. Плями оточені чорним блискучим обідком; на уражених місцях кора звичайно розщеплюється і внаслідок перегородження низхідної течії вище від ураженого місця утворюються напливи продуктів асиміляції.

Біла гниль на підщепній лозі
Мал. 14.
Біла гниль на підщепній лозі.

Як ягоди, так і лоза звичайно уражуються Цією хворобою в липні при високій температурі і підвищеній відносній вологості повітря. Сприятливі умови розвитку хвороби створюються в місцях, де лоза лежить на землі і особливо де її перев'язують у рядах. У цих місцях в результаті скупченості зелених пагонів та листя навіть у суху погоду створюється висока відносна вологість повітря.

Заходи боротьби. Знищення хворих грон і лози, обробка ґрунту в рядах та міжряддях, провітрювання грон підв'язуванням їх до шпалер та тичин, своєчасна боротьба проти мільдью. Якщо випав град, треба, запобігаючи захворюванню, негайно провести обприскування 4-процентною бордоською рідиною. Таке ж оприскування провадять, коли буде виявлено помітне ураження ягід білою гниллю.
Маточники підщепних лоз слід культивувати на підпорах; при культивуванні врозстил не можна допускати скупченого зв'язування зелених пагонів. 
< Закладка промышленного виноградника в Приазовской агроэкологической зоне   Виноград - Достижения селекции плодовых культур и винограда >
Искать по сайту:
или внутренним поиском:

Translator

Наверх